Εναρξη των Επιμορφωτικών Μαθημάτων της Εστίας Νέας Σμύρνης 2016-2017

estia neas smyrnis logo

Η Εστία Νέας Σμύρνης στο πλαίσιο της διαρκούς επιμόρφωσης που παρέχει, εγκαινιάζει τη χρονιά 2016-2017, τέσσερα (4) νέα επιμορφωτικά μαθήματα Ψηφιδωτού, Αγιογραφίας, Εκμάθησης Παραδοσιακών Οργάνων και Ζωγραφικής για Παιδιά (7-12 ετών), ενώ αναβαθμίζεται και το τμήμα Παραδοσιακών Χορών.

Παράλληλα, συνεχίζουν και φέτος τη λειτουργία τους τα τμήματα:
·        Φωτογραφίας για αρχαρίους και προχωρημένους,
·        Σκάκι για ενήλικες και παιδιά,
·        Μπρίτζ,
·        Χειροτεχνίας,
·        Ελληνικού Μικρασιαστικού Κεντήματος.

Στην Εστία Νέας Σμύρνης λειτουργούν για μια ακόμη χρονιά με αξιώσεις, τα τμήματα Χορωδίας και Θεατρικής Ομάδας τα οποία καθ’ όλη τη διάρκεια του χρόνου, παρουσιάζουν θεατρικές παραστάσεις ενώ η χορωδία πλαισιώνει εκδηλώσεις της Εστίας κι άλλων φορέων.
Τα μαθήματα απευθύνονται σε όλους και γίνονται από καταξιωμένους στο χώρο τους δασκάλους, με διεθνή αναγνώριση και κύρος.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη Γραμματεία της Εστίας Νέας Σμύρνης, Κων/νου Παλαιολόγου 1 και στα τηλ: 210 9333702 και 210 9330694.

Σας περιμένουμε.

  Πρόγραμμα Επιμορφωτικών Μαθημάτων
 
Ø Μαθήματα Ψηφιδωτού: Έναρξη 7/10 (ΝΕΟ)
Δασκάλα: Όλγα Γουλανδρή
Παρασκευή 18:00-20:00
 
Ø Μάθημα Αγιογραφίας: Έναρξη 7/10 (ΝΕΟ)
Δάσκαλος: Γιώργος Μπέσιας
        Πρώτη συνάντηση Παρασκευή 18:00
Μαθήματα από Τετάρτη 19/10 και κάθε Τετάρτη
18:00-20:00

Ø Μαθήματα Ζωγραφικής για Παιδιά (7-12 ετών): Έναρξη 8/10 (ΝΕΟ)
Δασκάλα: Pascaline Bossu
Σάββατο 11:00-13:00
 
Ø Εργαστήρι Εκμάθησης Παραδοσιακών Οργάνων: Έναρξη 10/10  (ΝΕΟ)
Δάσκαλοι: Χριστοδούλου Μανώλης – Σκουρκέας Στρατής
Δευτέρα 18:30-20:00
 
Ø Ελληνικοί Παραδοσιακοί Χοροί: Έναρξη 4/10 (ΝΕΟ)
Δάσκαλος: Τσαρουχάς Βαγγέλης
Τρίτη 18:30-20:00
Πέμπτη 18:00-20:00
 
Ø Μαθήματα Φωτογραφίας: Έναρξη 10/10
Καθηγήτρια: Λίτσα Μπούρμπουλα
Τμήμα αρχαρίων :        Δευτέρα 18:00–19:30
Τμήμα προχωρημένων: Δευτέρα 19:30-21:00
 
Ø Σκάκι:  Έναρξη 1/10
Δάσκαλος: Κυριάκος Ζαμίτ
Τμήμα για προχωρ. παιδιά: Σάββατο 11:00-13:00
Τμήμα για αρχάρια παιδιά: Τετάρτη  18:00–19:30
Τμήμα ενηλίκων: Τετάρτη:   Τετάρτη  19:30-21:00

Ø Μπρίτζ: Έναρξη 10/10
Δασκάλα: Ηρώ Πλακίδα
Τμήμα Αρχαρίων: Δευτέρα 20:00–22:00
Τμήμα Προχωρημένων: Πέμπτη 20:00–22:00
Κάθε Τρίτη Τουρνούα: 19:00

Ø Μάθημα Χειροτεχνίας: Έναρξη 6/10
Δασκάλα: Τσουρουκτσόγλου Δωρίτα
Πέμπτη 17:30–19:00

Ø Ελληνικό Μικρασιάτικο Κέντημα: Έναρξη 11/10
Δασκάλα: Αλεξάνδρα Κουζουτζάκογλου
Τρίτη 11:00 – 13:00
 
Ø Θεατρική Ομάδα:
Υπεύθυνος: Ζάκας Ανδρέας
Τετάρτη 20:00

  • Χορωδία: Έναρξη 20/9
    Μαέστρος: Πιοτόπουλος Σταύρος
    Τρίτη 18:30–20:30

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *