Νέα Διοικητικά Συμβούλια των Σ.Πο.Σ. της Παμποντιακής Ομοσπονδίας – Όλα τα αποτελέσματα!

0
353

peiraias

Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013 πραγματοποιήθηκαν σε όλη την Ελλάδα οι εκλογές των Περιφερειακών συμβουλίων των Συνδέσμων Ποντιακών Σωματείων της Παμποντιακής Ομοσπονδίας Ελλάδος.

Τα συμβούλια αποτελούνται από 9 μέλη και η θητεία τους είναι 3ετής.

Οι εκλογές για το κεντρικό Διοικητικό Συμβούλιο της Παμποντιακής Ομοσπονδίας θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013 στη Θεσσαλονίκη.

Μετά τη λογοδοσία των απερχόμενων διοικητικών συμβουλίων ακολούθησε συζήτηση επί των πεπραγμένων και της λογοδοσίας των Δ.Σ. και οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη των νέων Δ.Σ.

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Σ.Πο.Σ. Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης

 

- Γαβριηλίδης Νεκτάριος (Σύλλογος Ποντίων Ν. Ξάνθης)
- Καρυπίδης Αλεξάνδρος (Σύλλογος Ποντίων Κρηνίδων «Το Βυζάντιο»)
- Κεσαπίδης Ιωάννης (Σύλλογος Ποντίων Δράμας «Οι Κομνηνοί»)
- Κυριακίδης Χρήστος (Μορφωτικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Μικροχωρίου «Παναγία Σουμελά»)
- Κυριακίδου Νίνα (Σύλλογος Ποντίων Δωρικού «Ακρίτες Κομνηνοί»)
- Μαυρίδου Χρύσα (Πολιτιστικός Σύλλογος Ποντίων Θρυλορίου Ν. Ροδόπης «Η Κερασούντα και το Γαρς»)
- Νικολάου Στυλιανός (Μορφωτικού Συλλόγου Ποντίων Κομοτηνής και Περιφέρειας «Ο Εύξεινος Πόντος»)
- Τσολίδης Σάββας (Σύλλογος Ποντίων Νέας Καρβάλης και Λεύκης)
- Περσίδης Ευστάθιος Πολιτιστικός Σύλλογος Ποντίων Μαυροκορδάτου Δράμας «Άγιος Γεώργιος»

Σ.Πο.Σ. Θεσσαλονίκης

 

- Παπαδοπούλου Αγγελική (Σύλλογος Ποντίων Σταυρούπολης «Ακρίτες του Πόντου»)
- Μπίλη Κατερίνα (Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος Αμπελοκήπων «Κωνσταντίνος Παλαιολόγος»)
- Μπαλαμπανίδης Κλημέντιος
- Τελίδης Γιάννης (Ποντιακός Πολιτιστικός Σύλλογος Καλλιθέας-Συκεών Θεσσαλονίκης)
- Κοτσαηλίδης Γιάννης (Πρωτοβουλία για το Ποντιακό Ζή
τημα)
- Μαυρομάτης Γεώργιος (Εύξεινος Λέσχη Θεσσαλονίκης)
- Τσακαλίδης Ηρακλής (Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου και Φίλων)
- Αγγελόπουλος Γιάννης
- Κυριακίδου Γεωργία (Σωματείο Παναγία Σουμελά Θέρμης)

Σ.Πο.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας & Θεσσαλίας

- Σαρβανίδης Λεωνίδας (Σύλλογος Ποντίων Λακκώματος Χαλκιδικής)
- Περκουλίδης Κωνσταντίνος (Ένωση Ποντίων Ν. Μαγνησίας)
- Παπαδοπούλου Νόπη (Σύλλογος Ποντίων Δυτικού Πέλλας)

- Κυριαζίδης Κωνσταντίνος (Εύξεινος Λέσχη Ποντίων & Μικρασιατών Τρικάλων)
- Καπουρτίδης Χαράλαμπος (Εύξεινος Λέσχη Βέροιας)
- Σαββίδης Ιωάννης (Σύλλογος Ποντίων Μακρύγιαλου Πιερίας «Η Στέγη της αγάπης»)
- Τριανταφυλλίδου Μαρία (Σύλλογος Ποντίων Κρ. Βρύσης «Αλ. Υψηλάντης»)
- Κωνσταντινίδης Νίκος (Ποντιακός Πολιτιστικός Σύλλογος Χωρυγίου Κιλκίς)
- Χαραλαμπίδης Κωνσταντίνος (Πολιτιστικός Σύλλογος Κούκου)
- Παπαδόπουλος Ισαάκ (Σύλλογος Ποντίων και Μικρασιατών Άρνισσας)

Σ.Πο.Σ. Δυτικής Μακεδονίας & Ηπείρου

- Σαρηγιαννίδου Θεοδώρα (Μορφωτικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος Νέας Σινώπης «Διογένης»)
- Κώστας Λαόσογλου (Αδελφότητα Ποντίων και Μικρασιατών Ηπείρου)
- Λαζαρίδης Θεόδωρος (Μορφωτικός Σύλλογος Αλωνακίων «Πόντος»)
- Αλεξανδρίδης Σάββας (Πολιτιστικός & Μορφωτικός Σύλλογος Σκήτης «Εύξεινος»)
- Νίκος Μωυσίδης (Σύλλογος Ποντίων Αναρράχης)
- Γιώργος Κεσίδης (Εύξεινος Λέσχη Φλώρινας)
- Σαχινίδης Αλέξανδρος (Σύλλογος Ποντίων Κολχικής Φλώρινας «Αργοναύτες»)
- Ξανθοπούλου Αργυρώ (Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος «Η Άρδασσα»)
- Χριστοφορίδης Δημήτρης (Ιστορικός Λαογραφικός Σύλλογος Λευκόβρυσης «Διγενής Ακρίτας»)

Σ.Πο.Σ. Ν. Ελλάδας & Νήσων

 

- Βαρυθυμιάδης Γιώργος (Σύλλογος Ποντίων Λαυρίου «Μιθριδάτης»)
- Χατζηελευθερίου Γιάννης (Ένωση Ποντιακής Νεολαίας Αττικής)
- Χαφουσίδου Χριστίνα (Ένωσης Ποντίων Πειραιώς-Κερατσινίου-Δραπετσώνας)
- Σωτηριάδου Αθηνά (Σύλλογος Ποντίων Ασπροπύργου «Οι Ακρίτες του Πόντου»)
- Λεσγίδης Παναγιώτης (Σύλλογος Ποντίων Καματερού «Δημήτριος Ψαθάς»)
- Δημόπουλος Χρήστος (Ένωσης Ποντίων Πειραιώς-Κερατσινίου-Δραπετσώνας)
- Χρυσοχοΐδου Ράνια (Ένωση Ποντίων Νέας Σμύρνης-Δάφνης-Μπραχαμίου «Μαύρη Θάλασσα»)
- Ηλιάδης Γιάννης (Σύλλογος όπου γης Ποντιακού Ελληνισμού «Ο Μιθριδάτης»)
- Ευκαρπίδης Κωνσταντίνος (Εκπολιτιστικός και Μορφωτικός Σύλλογος Ποντίων Αρτέμιδος)

e-pontos.gr

Σχόλια από Facebook

Σχόλια

ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ